Anunt important: La multi ani dle Roman!


SHARE daca iti place!

Azi, sambata 14 iulie 2018, dl Roman Marin , membru in Consiliul Director al Asociatiei Cartier Padurea Baneasa, va aniversa 50 de ani de casatorie. Un exemplu de casnicie pentru noi toti. Dragostea pentru familia dansului, onestitatea si puterea de a trece prin toate incercarile vietii au rodit an de an , astfel ca acum a ajuns la a 50 a  aniversare.

Pentru toate eforturile, timpul si energia pe care le-a pus in activitatea asociatiei care activeaza pentru dezvoltarea zonei noastre, dar si pentru constituirea comunitatii si implicarea activa a locuitorilor in planurile de dezvoltare initiate de Primaria Sector 1, pentru perseverenta cu care in continuare este prezent aprope saptamanl la Primaria Sector 1 si lunar la Primaria Capitalei pentru a urgenta aducerea utilitatilor si asfaltarea Drumului Stegarului, Asociatia Cartier Padurea Baneasa ii este recunoscatoare si il felicita pe dl Roman Marin pentru acest eveniment fericit din viata personala si ii ureaza Multi ani fericiti si puterea de a duce la bun sfarsit initiativele asociaitiei. Personal ii multumesc dlui Roman, pentru ca incepand de acum doi ani, de cand am simtit ca s-au inrautatit toate problemele cu zona de siguranta a poligonului IGJR si m-am confruntat cu duplicitatea unor functionari din Primaria Sector 1 si cu atacurile la persoana a unor vecini pentru actiunile asociatiei noastre si am vrut sa renunt la actiuni. Dl Roman m-a sustinut si incurajat ca un adevarat camarad si am putut merge inainte, si astazi ne bucuram sa va anuntam ca in urma eforturilor asociatiei noastre , si in special a dlui Roman,  zona de siguranta s-a anulat, iar in  luna iunie 2018 s-a emis prima autorizatie de construire pe zona de siguranta, fara a mai fi conditionata de existenta utilitatilor apa si canal!

La multi si frumosi ani, domnule Roman!

Diana Mitu

Presedinte Asociatia Cartier Padurea Baneasa, in numele tuturor membrilor asociatiei.

 

Comentarii

comments